Multimedia T. 1
Estetyka Dźwięk
Pod redakcją Joanny Napieralskiej, Barbary Okoń-Makowskiej, Alicji Gronau-Osińskiej
Wydanie pierwsze
NOWOŚĆ
Format: B5
Ilość stron: 560
Warszawa 2017 r.
ISBN 978-83-61489-88-7
50,- zł
Multimedia T. 1Multimedia T. 1Multimedia T. 1Multimedia T. 1
Książkę można nabyć w Księgarni Chopin University Press/efryderyk.pl

Dwutomowa monografia Multimedia opracowana została przez 24 autorów pod redakcją naukową Joanny Napieralskiej, Alicji Gronau-Osińskiej i Barbary Okoń-Makowskiej w latach 2013-2017.

Impulsem do jej powstania była potrzeba utrwalenia w formie podręcznika cennych materiałów dotyczących multimediów, powstałych w efekscie wprowadzania kształcenia multimedialnego w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Tom Estetyka - Dźwięk to zbiór poświęcony estetyce nowych i starych mediów oraz zagadnieniom dźwięku.

Część Estetyka, zawierający m.in. teksty teoretyka nowych mediów Ryszarda Kluszczyńskiego, artysty sztuk wizualnych Krzysztofa Wodiczki, niemieckiego sound designera, kompozytora i teoretyka Joerga Lensinga oraz teksty estetyczne reżyserów dźwięku prezentuje zasady funkcjonowania mediów zarowno w ujęciu ogólnym, jak i szczegółowym, koncentrującym się na dźwięku fonograficznym i filmowym.

Część Dźwięk opracowana przez czynnych kompozytorów oraz reżyserów dźwięku (m.in. Krzysztofa Knittla, Wojciecha Błażejczyka, Nikodema Wołk-Łaniewskiego) wprowadza zarówno w zagadnienia dotyczące kompozycji muzycznej, w tym w formach audiowizualnych, jak i w arkana technologii pozyskiwania dźwięku, jego montażu, obrónbki i projekcji.

 

Tom drugi Obraz - Interakcje