Multimedia T. 2
Obraz - Interakcje
Pod redakcją Joanny Napieralskiej, Barbary Okoń-Makowskiej, Alicji Gronau-Osińskiej
Wydanie pierwsze
NOWOŚĆ
Format: B5
Ilość stron: 492
Warszawa 2017 r.
ISBN 978-83-61489-89-0
50,- zł
Multimedia T. 2Multimedia T. 2Multimedia T. 2Multimedia T. 2Multimedia T. 2
Książkę można nabyć w Księgarni Chopin University Press/efryderyk.pl

Dwutomowa monografia Multimedia opracowana została przez 24 autorów pod redakcją naukową Joanny Napieralskiej, Alicji Gronau-Osińskiej i Barbary Okoń-Makowskiej w latach 2013-2017.

Impulsem do jej powstania była potrzeba utrwalenia w formie podręcznika cennych materiałów dotyczących multimediów, powstałych w efekscie wprowadzania kształcenia multimedialnego w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Tom 2 - Obraz - Interakcje to zbiór tekstów dotyczących wytwarzania i pozyskiwania cyfrowego obrazu, jego montażu i obróbki oraz popularnych strategii i narzędzi służących do algorytmicznego sterowania utworami interaktywnymi.

Część Obraz zawiera opracowania doświadczonych artystów i praktyków dotyczące animacji 3D, fotografii, zdjęć, montażu i realizacji TV - m.in. Grzegorza Bilińskiego, Pawła Miszewskiego, Piotra Welka. Teksty aktywnych atystów multimedialnych - Marka Chołoniewskiego, Pawła Janickiego, Marcina Wierzbickiego - stanowią szczegółowe wprowadzenie w podstawy generowania i przetwarzania dźwięku w czasie rzeczywistym oraz kompozycji algorytmicznej.


Tom pierwszy Estetyka - Dźwięk